Publiczne Gimnazjum nr 3 w Sieradzu
Dzisiaj jest sobota, 16 grudnia 2017 r., 350 dzień roku

ZOBACZ     zdobyte certyfikaty :

Certyfikat projektu

Certyfikat jakości

W naszym gimnazjum od 1.12.2008 r. realizowany był projekt :

"Mała lista bestsellerów książkowych"

Projekt realizowaliśmy wspólnie ze szkołą :

SCOALA CU CLASELE I - VIII z Racovita w Rumunii w ramach akcji eTwinning.

OBEJRZYJ :

podsumowanie projektu w formie prezentacji

Projekt eTwinning laureat konkursu eTwinning w szkolnej bibliotece

CZYM JEST ETWINNING ?

eTwinning - Europejska współpraca szkół - jest programem edukacyjnym Unii Europejskiej promującym wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współpracują, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

eTwinning daje uczniom możliwość rozwijania w naturalnym szerokim środowisku wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych i technicznych. Uczą się oni komunikacji pisanej i ustnej w wielu językach.

Praca w grupach, zarówno w klasie jak i z partnerami za granicą tworzy wiele okazji do wymiany poglądów i opinii, organizowania ich i przedstawiania w jasno określonym celu komunikacyjnym.

Owa współpraca pomaga uczniom nie tylko poznawać inne kultury, lecz także lepiej zrozumieć kulturę ojczystą i jej wartości. Mają szansę odkrywać wspólne uniwersalne wartości w kontekście szerszym niż lokalny.Dzieci uczą się rozpoznawać podobieństwa i różnice kulturowe oraz akceptować je bez osądzania.

Wiedza o kulturze partnera w eTwinning i doświadczenia interkulturowe zdobyte w projekcie budują ogólną postawę otwarcia i tolerancji wobec innych kultur. Pozytywny stosunek do ludzi, którzy mówią innymi językami oraz mają swoje własne zwyczaje budzi ciekawość i pomaga ograniczyć pojęcie obcości i osobliwości. Młodzi ludzie stają się „obywatelami świata”.

Praca nad projektem była w języku angielskim.

W grupie osób pracujących w zespole byli :

Magdalena Anaszewicz, Magdalena Askanas, Emil Cieploch, Michał Grzelak, Sebastian Makówka, Mateusz Mielczarek, Tomasz Pierzakowski, Aleksandra Powalska, Michał Wojciechowski oraz uczniowie tłumaczący teksty na język angielski, opracowujący recenzje książek oraz prezentacje multimedialne..

Zbieraliśmy informacje o naszej szkole, o Sieradzu i o ciekawych książkach. Gromadziliśmy zdjęcia ilustrujące zycie szkoły, a także ukazujące piękno naszego miasta. Wymienialiśmy się zgromadzonymi informacjami i wiadomościami z naszymi partnerami w Rumunii. Uczniowie wykonywali prezentacje o Sieradzu. Najciekawszą prezentujemy Wam oraz wysłaliśmy ją uczniom do Racowity.

OBEJRZYJ :

Prezentacja o Sieradzu

LISTA BESTSELLERÓW KSIĄŻKOWYCH W NASZYM GIMNAZJUM

(czyli co każdy uczeń przeczytać powinien) :

1. Joanne K. Rowling "Harry Potter"

2. Stephenie Meyer "Zmierzch"

3. Christopher Paolini "Eragon"

4. Meg Cabot "Pamiętnik księżniczki"

5. Clive Staples Lewis "Opowieści z Narnii"

6. "Ulysses Moore"

7. John Ronald Reuel "Władca pierścieni"

8. Malgorzata Musierowicz "Kłamczucha"

9. Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"

10. Louisa May Alcott "Małe kobietki"

Obejrzyjcie przygotowaną dla Was prezentację :

Mała lista bestsellerów książkowych

A może obejrzycie prezentację w języku angielskim ?    Zapraszamy :

Projekt "A small list of best-selling books"

Zachęcamy wszystkich do przeczytania tych książek.

Na świetlicy szkolnej prezentujemy Wam plakatową wersję projektu :

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016r.