Publiczne Gimnazjum nr 3 w Sieradzu
Dzisiaj jest sobota, 20 stycznia 2018 r., 20 dzień roku

"Pracownie komputerowe dla szkół"

Od 2007 roku Gimnazjum nr 3 posiada pracownię komputerową z dostępem do internetu wysposażoną w sprzęt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia powstała w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" wdrażanego od roku 2004 rzez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zgodnie z celami projektu pracownia umożliwia:

• realizację zadań szkoły wynikających z nauczania informatyki i innych przedmiotów,
  • przygotowanie uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji,
  • stworzenie możliwości pomocy w integrowaniu uczniów,
  • wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie jakości edukacji,
  • stworzenie możliwości wykorzystania pracowni dla potrzeb uczniów i działań w środowisku lokalnym,
  • promowanie wykorzystania technologii informacyjnej w nauczaniu innych przedmiotów w różnych wariantach organizacyjnych (lekcje w pracowni komputerowej, lekcje poza pracownią z wykorzystaniem komputera przenośnego i projektora),
  • usprawnienie komunikacji w systemie oświaty.

W ramach projektu szkoła wyposażona została w:

• 10 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z programowaniem podstawowym (system operacyjny MS Windows XP, pakiet biurowy MS Office)
  • serwer z monitorem i systemem sieciowym MS WindowsSmall Business Server 2003
  • drukarkę sieciową
  • skaner
  • wideoprojektor
  • komputer przenośny
  • materiały do budowy sieci komputerowej

Komputer przenośny i wideoprojektor stanowią mobilny zestaw multimedialny i są wykorzystywane przez nauczycieli do nauki innych przedmiotów.

Wymieniony sprzęt stanowiący integralną całość umieszczony został w pracowni z  dpowiednio wykonaną instalacją elektryczną i zabezpieczeniami.

W 2009 roku szkoła otrzymała rownież oprogramowanie edukacyjne do nauki języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański), które zostało zainstalowane na otrzymanych komputerach.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016r.