• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Smaller Default Larger

Informacja dotycząca funkcjonowania strony internetowej

W związku ze zmianą funkcjonowania placówki i połączeniem ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu, informujemy, że wszystkie bieżące informacje dotyczące szkoły będą zamieszczane na stronie internetowej: http://sp4sieradz.pl/

Ważne! Rada Pedagogiczna

Informuję, że w dniu 29 sierpnia 2017r. o godz. 15.00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej

                                                                                                     Dyrektor Szkoły

                                                                                                      Helena Rajewska

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Zapraszam uczniów i rodziców klas drugich i trzecich gimnazjum na spotkanie z wychowawcą w dniu 29 sierpnia 2017 r., godz 17.00.

Celem spotkania będzie przekazanie podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2017/2018.

Dyrektor szkoły 

Helena Rajewska

                                                                                                                                                                                  

Strona internetowa w systemie Joomla

Strony internetowe wykonane przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego w klasie drugiej "Strona internetowa w systemie Joomla":

www.kinomaniacy.cba.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2d: Alicja Solarek, Klaudia Rainka, Wiktor Szymanek, Bartosz Wołoszyński, Julia Rachuta
www.deltamat.cba.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2d: Miłosz Ratajczyk, Bartłomiej Gorczyca, Konrad Zimorski, Zuzanna Jankowska, Kamil Góra (klasa 2a)

www.e-sportnews.y0.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2a: Michał Stasiak, Bartosz Braszak, Bartłomiej Fabrowski, Maciej Grzegorek, Michał Marczak, Paweł Stępień.

Czytaj więcej...

EDUKACJA PROZDROWOTNA I KONSUMENCKA W NASZYM GIMNAZJUM

Projekt edukacyjny

PROJEKT EDUKACYJNY „Czy wiesz co jesz?” - W środę 24 maja 2017 r. uczniowie z klas IIa, II d oraz II e przygotowali stoisko ze zdrową żywnością . Obok smacznych kanapek znalazły też uznanie wśród uczniów : sałatka owocowa oraz koktajl mleczno – truskawkowy. Uczniowie sami wykonali zakupy po niewygórowanych cenach. Sami przygotowali przekąski oraz je sprzedawali. Rozliczenie i posdumiowanie projektu nastąpiło po zakończeniu projektu.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE AUTORSKIE w szkolnej bibliotece

Spotkanie autorskie w szkolnej bibliotece11 maja 2017 r w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarką Katarzyną Ryrych. Spotkaie przygotowano razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu, a związane było z akcją piątych łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami organizowanych  w ramach akcji "Z książką na walizkach",  przez Wydawnictwo "Literatura". Katarzyna Ryrych jest pisarką, malarką, poetką.

Czytaj więcej...

Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego

Dzisiaj odbył się III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza. Wzięli w nim udział przedstawiciele Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz, Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie naszej szkoły. Nagrodami za zajęcie czołowych lokat sa ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu bony podarunkowe do zrealizowania w internetowym wydawnictwie Helion.pl. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

MIĘDZYPOWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2017 I KOLEJNY SUKCES

MPMW dniu 24 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 1 w Łasku odbył się ostatni etap konkursowy Potyczek Matematycznych z udziałem Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień "Asymptota" reprezentowanej przez Panią Czesławę Knull.

Wśród 73 uczestników biorących udział w zmaganiach matematycznych w 6 kategoriach wiekowych Międzypowiatowych Potyczek Matematycznych 2017 było 4 naszych uczniów. Bardzo dobrze poradzili sobie z 4 zadaniami otwartymi w 60 minut i wszyscy wrócili z Łasku z nagrodami.

Czytaj więcej...

Wizyta w Estonii

Pobyt i zajęcia w szkole w MartnaW dniach 14 -20 maja 2017r. grupa 6 uczniów i 3 nauczycieli brała udział w II krótkoterminowej wymianie grup uczniów do szkoły partnerskiej w  Estonii. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez naszą szkołę 2 -letniego projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" i w całości sfinansowany został ze środków programu Erasmus+.  

Czytaj więcej...

III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza odbędzie się 30 maja 2017r. o godz. 9.00 w sali 222.

Powiatowe Potyczki Matematyczne 2017 - Podsumowanie

PPM2017W celu popularyzacji piękna i przydatności matematyki, mobilizowania młodych ludzi do rozwijania uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz stworzenia im możliwości rywalizacji i porównania poziomu wiedzy Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu przy współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania Uzdolnień "Asymptota" zorganizowało w swojej siedzibie konkurs "Powiatowe Potyczki Matematyczne 2017".

 

Czytaj więcej...

Święto Szkoły

Święto Szkoły

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Święto Szkoły - Dzień Unii Europejskiej. W ramach obchodów odbyła się audycja na temat Unii Europejskiej oraz konkursy z nią związane. 

Czytaj więcej...

Upamiętniliśmy zakończenie drugiej wojny światowej

 RZIIWSW dniu 8 maja 2017r. delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z p. I. Kierniakiewicz-Perdek złożyła kwiaty przy pomniku poświęconemu ofiarom obozów koncentracyjnych II wojny światowej na cmentarzu katolickim przy ul. Wojska Polskiego. Następnie udaliśmy się na plac przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie razem z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Sieradzkie obchody tej rocznicy uwieńczył apel pamięci połączony z apelem smoleńskim.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

MPWWe czwartek 27 kwietnia 2017r.  uczniowie klas II  wybrali się wraz z nauczycielami - p. B. Szewczyk, p. A. Leśkiewicz oraz p. I. Kierniakiewicz -Perdek do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. "63 dni niepodległej Polski". Prowadzący zajęcia przybliżyli uczniom okoliczności wybuchu, przebieg i skutki powstania. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm powstańców w tamtych czasach.

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta zagranicznych gości

Wizyta gości zagranicznychW tym tygodniu w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół współpracujących w ramach programu Erasmus+ ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sieradzu. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Grecji, Włoch, Estonii, Portugalii, Turcji, Łotwy i Belgii oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego SOSW w Sieradzu poznali nasze gimnazjum i szczegóły projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowanego obecnie przez naszą szkołę, finansowanego ze środków programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny

Kolejny udany konkurs dla naszych uczniów!

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.